Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

zabudowa poddasza

Blog:  ameliczka
Data dodania: 2012-12-27
wyślij wiadomość

W pogodne jeszcze jesienne dni panowie skończyli nam poddasze. Wszystko pięknie zabudowane i teraz tylko położyć gładź (bo niestety ten tynk cementowy choć daje bardzo dobrą gładkość to ma jedna zasadniczą wadę - sypie się! i niestety malowanie i gruntowanie nawet ze 3 razy nic by nie dało) i można kolorować. 

 blog budowlany - mojabudowa.pl  blog budowlany - mojabudowa.pl

 

1Komentarze
Data dodania: 2012-12-28 07:41:22
Z tynkami cementowymi jest tak, że przed malowaniem trzeba je przetrzeć papierem ściernym o grubości 80 albo 100. Ja tak zrobiłem i nie mam żadnych problemów. W ten sposób ściera się drobinki wyschniętego piasku kwarcowego. Polecam bo takie rozwiązanie będzie tańsze i nie będziecie musieli ponosić dodatkowych kosztów związanych z gipsowaniem.
odpowiedz

Wkład kominkowy - Jotul

Blog:  ameliczka
Data dodania: 2012-12-27
wyślij wiadomość

Długo, długo miał być wkład DOVRE, ale ostatecznie mąż zdecydował inaczej.
Ja zupełnie się na tym nie znam i dla mnie najaważniejsze teraz, żeby obudowa była zgodna z moimi wyobrażeniami, żeby kominek działał i dawał ciepełko. Wkład jest norweski, a tam jak wiemy kominki nie są tylko atrapą, ale mają również grzać więc jak już daliśmy za niego odpowiednią kasę to mam nadzieję, że tak będzie.

Jest to duży wkład do zabudowy o wyjątkowym design. Jego asymetryczny front przyciąga uwagę i nadaje wyjątkowy charakter każdemu wnętrzu, nawet gdy w kominku nie igrają płomienie. Jøtul I 530 FL pasuje do każdego rodzaju zabudowy. Dodatkowa, opcjonalna szyba umieszczona na zewnętrznej stronie drzwi sprawia, że model ten jest jeszcze bardziej ekskluzywny i wyjątkowy.


Product picture
  • Moc nominalna: 12,0 kW
  • Moc max: 15,0 kW
  • Sprawność: 80%@12,0 kW
  • Maksymalna długość polana: 50 cm
  • Wylot spalin: góra
  • Rura dymowa: 200 mm, min. 314 cm2 powierzchni przekroju
  • Przybliżona waga: 125 kg
  • Akcesoria: szklany panel drzwiowy, szklana półka

 

wciąż k-g

Blog:  ameliczka
Data dodania: 2012-09-10
wyślij wiadomość

 

Panowie podłapali chyba jakąś inną robote bo u nas pracuje nad płytami k-g tylko 2 robotników i to jeszcze 3 dni w tygodniu. Akurat teraz to nam przestało się spieszyć bo jak zliczyliśmy koszty wszystkiego co byśmy chcieli to zabraknie, zatem robimy powoli i podstawowe rzeczy po kolei.

Do połowy września maja skończyć k-g na poddaszu. Teraz poddasze wygląda tak: 
blog budowlany - mojabudowa.pl blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl blog budowlany - mojabudowa.pl blog budowlany - mojabudowa.pl

Później zabiorą się za płytki - część już kupiona i czeka, a część będzie się dopiero zamawiać. Póki co czekamy na stelaże podtynkowe, hydraulik ma nam je we wrześniu zamontować wiec wtedy  od razy zamontuje grzejniki (też jeszcze trzeba kupić)
Koniecznością są też schody. Co prawda wychodzi, że schody zabiegowe wchodzą nam na okno:( ale Pani kombinuje jak może ze swoimi technikami aby to przeskoczyć  i jak sie uda to tez będziemy zamawiać. Coś napisała mi że pomoże „dusza” schodów ale nie za bardzo ją rozumiem. Na razie wchodzimy tak 
blog budowlany - mojabudowa.pl

Jakie trudne są te wybory...

Blog:  ameliczka
Data dodania: 2012-08-19
wyślij wiadomość

Witam.
Głowa mi pęka od nadmiaru wiedzy a raczej ekspozycji jakie w ostatnich tygodniach przejrzeliśmy:( Gdzie jakie płytki, Ile szafek w kuchni, schody zabiegowe czy na konstrukcji metalowej i tak w koło... 100 pytań. Juz ostatnio to problemy wykończeniówki śnią mi się po nocy..
Schody:
mamy 2 wyceny - od miejscowego stolarza schody bukowe w całości drewniane 11500pln z montażem, i od firmy X mierzone i produkowane przez komputer zabiegowe 12800pln po duuuużym rabacie i na konstr. metalowej16800pln. Myślimy co wybrać...

Ogrodzenie:
działamy w domu więc potrzeba jest w końcu solidnego ogrodzenia od frontu. Znana firma z woj.łódzkiego wyceniła nam kompleksowo ogrodzenie z profili metalowych + brama z napędem + podmurówka +montaż 18200 netto, a sztachety z jakiegoś tworzywa i reszta jw. 16200 netto.
 
Co za ceny.... Chyba "udziabiemy" ogrodzenie z drewnianych dech z tartaku, ciekawe czy wyjdzie taniej taniej..

Płytki:
to wielki punkt sporny z mężem, bo ja w szarości chętnie bym poszła, a on we wzory niemal ornamentowe. Na szczęcie umowa wcześniej była taka że on ma decydujący głos przy wyborze cegły, wełny, styropianu, rurek wszelkiego rodzaju, a ja w czasie urządzania. Wybraliśmy zatem płytki na dół, bo będą wszędzie te same poza salonem- tam będzie deska lub panel (zależy ile zostanie nam kasy). Znalezione zostały w Casto i niestety nie ma ich w necie, ale matowe w kolorze ciepłym, piaskowym. Rozeszły się podobno na pniu i ostatnie 30 kartonów na środe sprowadzą mi z Casto Gorzów  laughZakupiliśmy też na wyprzedażach kafle do kotłowni oraz garderobo-pralni na górze - tam nie musi być szaleństwa i najświeższych kolekcji..
Do górnej łazienki po wielu zmianach decyzji zamówię tubądzin elegant natur - zakochałam się w nich jak zobaczyłam u kogoś na blogu.

Niestety moje sensual art musiało odpaść:(( 
A do łazienki na dole nadal nie mam koncepcji. Musze iść troche na ustępstwa męża i może coś z beżów (choć bym nie chciała) a może z drewnopodobnych... Tu musze szukać pomocy w salonie pytek.

Kuchnia:
Moje marzenia w tej materii są rozległe. Musiałabym wkleić kilkanaście zdjęć żeby opisać wam co z każdego bym chciała. Wyceny się robią - namiary od znajomej której brat robi w tym "fachu" Zobaczymy co i za ile z tego wyjdzie.

2Komentarze
miski  
Data dodania: 2012-08-19 22:08:23
oj niestety zgadzam się z Tobą-wykończeniówka to miała być cud miód i orzeszki, a jest lipa... i jeszcze te ceny!
odpowiedz
Data dodania: 2012-08-20 00:01:05
ja już się boję tej całej wykończeniówki, zakupów, cen, czy wszystko będzie do siebie pasowało....
odpowiedz

Kupiliśmy parapety klinkierowe

Blog:  ameliczka
Data dodania: 2012-07-26
wyślij wiadomość

a używając nazwy z FV - kształtki parapetowe, o takie


Jest to brąz szkliwiony z Przysuchy. Zdecydowaliśmy sie na klinkier bo łatwiej będzie "obrobić" parapety na wykuszu, baaaardzo nam sie podobają a cena porównywalna z metalowymi w okleinie.
Panowie od ocieplenia poddasza mieli 1,5 tyg przerwy ale w poniedziałek wracają i te parapety też maja zamocować. I znów się będzie działo...

Natomiast z wyborem kafli do domu mam taki problem że szok... Niby wiem co mi sie od zawsze podoba, co mi się od niedawna podoba, no i niestety bardzo niepodobają mi się ceny:( Jakoś nie mogę przyswoić inf. że koszt przeciętnych kafli to 60-80 pln/m2, a takich milszych dla oka i stóp 100-130 za m2. Robocizna (przynajmniej Łódź i okolice) waha się od 35 do 65 pln za m2. Gdybym miała bardziej zdolnego męża..., nie że narzekam, bo chęci ma ogromne, zapał też ale talentem w budowlance to on nigdy nie będzie.
W kolejnym wpisie pokaże wam może moje fantazje podłogowe i łazienkowe

1Komentarze
Data dodania: 2012-07-27 08:59:56
super- bardzo podobaja mi sie takie parapety- u nas jednak chyba bedą z blachy imitujacej drewno
odpowiedz
ameliczka
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 97761
Komentarzy: 89
Obserwują: 26
On-line: 9
Wpisów: 53 Galeria zdjęć: 140
Projekt AMELIA
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - łódzkie
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2013 czerwiec
2013 kwiecień
2012 grudzień
2012 wrzesień
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 czerwiec
2012 maj
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 kwiecień
2010 grudzień
2010 listopad